Однією з найстабільніших і затребуваних професій в ІТ-сфері є системний адміністратор. Незважаючи на те, що системний адміністратор не завжди привертає увагу, він є важливою частиною ІТ-організації та життєво важливий для успіху компанії. Системний адміністратор — це особа, відповідальна за безперебійну роботу комп’ютерної системи, як правило, тієї, яка обслуговує кількох користувачів. Вони забезпечують безпеку та належну роботу серверних і клієнтських комп’ютерів, налаштовуючи та обслуговуючи їх щодня. У цій статті пояснюється опис роботи, зарплата та курси, які потрібно пройти, щоб стати системним адміністратором. Ми також додали кілька питань для співбесіди системного адміністратора, які допоможуть вам отримати роботу вашої мрії. Давайте зануримося!
Хто такий системний адміністратор?
ІТ-фахівці виконують роботу системного адміністратора для організації. Мета цієї посади — гарантувати безперебійну роботу всієї ІТ-інфраструктури та послуг. До компетенції системного адміністратора входить велика різноманітність обов’язків, і ці роботи можуть змінюватися залежно від типу комп’ютерної системи, якою керують.
Встановлення нового апаратного чи програмного забезпечення, налаштування та керування обліковими записами користувачів, обслуговування комп’ютерних систем, таких як сервери та бази даних, а також підготовка та ефективне реагування на збої в системі та інші труднощі – все це звичайні обов’язки. Додатковими обов’язками є легке програмування або створення сценаріїв для оптимізації робочих процесів системи та навчання користувачів і допомоги.
Типи системного адміністратора
Обов’язки та відповідальність системного адміністратора можуть значно відрізнятися від однієї організації до іншої. Ось типи системних адміністраторів на основі їхніх посадових інструкцій:
#1. Адміністратори мережі
Усією мережевою інфраструктурою організації керують адміністратори мережі. Вони планують, розробляють і вводять в дію комп’ютерні мережі, включаючи LAN, WAN та інтранет. Вони слідкують за інфраструктурою, обслуговують її та усувають будь-які проблеми, які виникають.
#2. Адміністратори баз даних
Адміністратори управління даними (DBA) відповідають за створення та керування базами даних організації. В інших випадках їм може знадобитися створити базу даних з нуля або включити дані з існуючої бази даних у нову. Адміністратори баз даних (DBA) працюють у великих компаніях для керування даними. Обов’язки адміністраторів баз даних і системних адміністраторів часто перетинаються в невеликих підприємствах.
#3. Сервер/веб-адміністратори
Адміністратори серверів і пов’язаних із ними веб-сервісів і операційних систем відомі як серверні або веб-адміністратори. Щоб все функціонувало нормально, вони стежать за швидкістю Інтернету. Вони також вивчають дані аналітики сайту та вносять корективи на основі отриманих даних.
#4. Адміністратори систем безпеки
Адміністратори систем безпеки несуть відповідальність за підтримку захисних засобів організації в робочому стані. Вони створюють політики для забезпечення безпеки даних компанії та проводять регулярні перевірки даних, які включають додавання, видалення та оновлення облікових записів користувачів.
Ці обов’язки можуть бути розподілені між кількома роботами в межах одного підрозділу в більш децентралізованій організації. Ними може ділитися невелика команда системних адміністраторів або навіть одна особа у дуже великій компанії.